Piotrek Bujny po raz kolejny wygrywa we wtorek

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Bujny 14Piotrek Bujny znów wygrywa turniej i tym samym umacnia się na pozycji lidera rankingu. Sławomir Bratek po raz pierwszy w finale zawodów.

Turniej za turniejem, bila za bilą zbliża Piotra do odebrania pucharu za zwycięstwo w rankingu PAT w sezonie zimowym. Pomimo tego, że nie brał udziału we wszystkich eliminacjach tylko ogromny pech lub niefortunne zdarzenie mogłoby mu odebrać tytuł zwycięzcy.

Po raz kolejny także tryumfator zawodów dochodzi do finału bez porażki. Nie tak samo było w przypadku finalisty - Sławka Bratka, który pomimo przegranej w drugiej rundzie z Mirkiem Dąbrowskim, rozegrał bardzo dobre zawody. Podczas turnieju ograł on wysoko notowane nazwiska w rankingu PAT. Wspomniany Mirek, również broni nie składa. Osiągając tydzień temu finał a teraz trzecie miejsce widać, że chce się włączyć w walkę o piąte miejsce w rankingu PAT wraz z Sebastianem Krupą i Januszem Stawarzem. Jacek Pańczak stając obok Mirka na trzecim miejscu w XIV eliminacji przypieczętował sobie puchar za trzecie miejsce w rankingu PAT. Przedostatni turniej zgromadził na starcie 16 zawodników, tak więc rozstawiona była pełna drabinka uczestników. Zdecydowanie przy stołach okazało się mniej niespodzianek tego dnia i sam turniej skończył się chwilę po 23:00. Faworyci meczów nie zawodzili podobnie było w fazach pucharowych. W półfinałach, które przedstawiały pary Piotr Bujny vs Mirosław Dąbrowski oraz Jacek Pańczak vs Sławomir Bratek. Oba mecze zakończyły się szybkimi wynikami 4:1. Mecz wieczoru zapowiadał się ciekawie, bo tydzień temu Mirek również jako debiutant w finale stawiał mocny opór Piotrkowi. Nie można tego samego powiedzieć o aktualnym finaliście Sławku, który grał dobrze cały turniej do momentu ostatniego - najważniejszego meczu. Pomimo niewielu szans od Piotra nie wykorzystywał układów na stole. Szybko stało się jasne, że nie będzie to emocjonujący finał. Piotr grając pewnie i efektywnie szybko kończy mecz bez większych historii 4:0. W prawdzie jest jeszcze jedna eliminacja do końca cyklu, ale już można podać "teoretyczną" piątkę zawodników, którzy odbiorą puchary i medale za najwyższe stopnie podium. Zgodnie z aktualnym rankingiem pierwszą trójką będzie: Piotr Bujny, Sebastian Hołówko oraz Jacek Pańczak, tuż za podium Jerzy Gonet, oraz ostatnie miejsce premiowane pucharem - Janusz Stawarz, szef "Ósemki".

Czy uda się Piotrkowi osiągnąć "hattrick bilardowy" i wygrać turniej ogólnie po raz czwarty, a trzeci z rzędu, udowadniając tym samym swoją wysoką formę i zgarniając ranking?. Dosłownie - zobaczymy to już w XV eliminacji 26.01.19r (sobota) start godz. 11:00, gdyż relacjonować turniej na żywo z dwóch stołów telewizyjnych będzie ekipa "Piątkowiec Bilard" z Krakowa, którą już raz mieliśmy przyjemność gościć. Uprzedni stream z ich udziałem z IV eliminacji w „Ósemce” można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=SseR_IeFJi4&;t=455s

Tymczasem gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za obecność!.

Zapraszamy na to zakończenie cyklu eliminacji WSZYSTKICH CHĘTNYCH, nie jest to turniej masters więc każdy może wziąć udział w turnieju głównym, również nie jest wymagany strój bilardzisty, ale będzie on mile widziany. W programie przewidziany jest również poczęstunek oraz po uroczystym zakończeniu - rozrywkowy mini turniej w 9 bil, wraz z zabawą w doborowym towarzystwie!

Do zobaczenia przy stołach... a dla tych którzy być nie mogą - po drugiej stronie ekranu!

Jerzy Gonet

Udostępnij
Copyright © 2019 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.