Sebastian Krupa najlepszy na otwarcie nowej edycji „NLP- stół na pół”

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

SebaSebastian Krupa wygrał turniej „Nie lubię poniedziałków”, który otworzył nową edycję tych zawodów. Okazał się najlepszy bez konieczności rozgrywania finału, ponieważ jego rywal, Sebastian Hołówko, oddał mecz walkowerem.

Już na dzień dobry Sebastian musiał się nieźle napocić, aby postawić na swoim. Twardy opór stawił mu Maciej Dłuski, który przegrał tylko 2:3. – Lekko nie było. Prowadził dwa do jednego i miał szansę, żeby wygrać – ocenia Sebastian.

W meczu nr 2 „Seba”’ trafił na Arkadiusza Nawojskiego, finalistę ostatnich zawodów Masters NLP. Mecz okazał się potyczką bez historii – Arek przegrał 0:3.

W kolejnej rundzie na drodze Sebastiana po raz pierwszy w tych zawodach stanął Sebastian Hołówko i odesłał późniejszego triumfatora na lewą stronę drabinki turniejowej (3:1). – Sebastian wygrał jak najbardziej zasłużenie – przyznał nasz rozmówca.

Na lewej stronie „Seba” miał z górki - pokonał 3:0 Dominika Krzyśkę, co wystarczyło, aby zameldował się w ćwierćfinale. W nim bohater wieczoru ograł 3:1 Sławomira Pasternaka, a w półfinale do zera wygrał z Janem Cyrulem.

Sebastian Hołówko przed meczem ze swoim imiennikiem wygrał 3:2 z Januszem Stawarzem, w ćwierćfinale wypunktował do zera Sławomira Bratka, by w półfinale wygrać 3:1 z Mirosławem Dąbrowskim.

Jak wspomnieliśmy, tym razem nie doszło do finałowej rozgrywki, ponieważ drugi półfinalista miał tym razem ograniczony wolny czas.

– Kiedy jeszcze rozgrywałem mecz z Jankiem Cyrulem, Sebastian skończył swoją grę z Mirkiem – mówi nam „Seba”. – Myślałem, że przegrał, bo rozkręcił kija i za chwilę wyszedł z klubu. Potem zrobił to Mirek, więc trochę zgłupiałem.

Jeśli chodzi o Jackpota, los wskazał na Kingę Rauk. Była bilardzistka Ósemki (mieszka na stałe w Anglii) wpadła do rodzinnego miasta prosto po zawodach Euro Tour, które odbyły się w Austrii. Pod Alpami tym razem nie poszalała, wielkiej wygranej w Rzeszowie też nie zgarnęła, bo po rozbiciu żadna z bil nie znalazła drogi do łuzy.

Za tydzień turniej NLP nr 2, a potem w rywalizacji czeka nas wakacyjna przerwa. Wznowienie zawodów nastąpi we wrześniu.

 

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.