„Miro” lepszy od „Kenka”, czyli piąty letni turniej za nami

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

67877760 2493974630640703 8021284465357619200 oMirosław Dąbrowski pokazał w naszym klubie najskuteczniejszy bilard w piątym Wakacyjnym Turnieju o Puchar Lata 2019. W finale znalazł sposób na Krzysztofa Drąkę, niegdyś czołowego zawodnika w Polsce.

Krzysiek kilka miesięcy temu na dobre powrócił z Anglii. W bilardowych treningach miał dobre kilka lat przerwy, ale pewnych rzeczy nie zapomniał. Nie może być inaczej, bo swego czasu był ważnym zawodnikiem ekstraklasowej wtedy ekipy Ósemki, z którą wdrapywał się na podium drużynowych mistrzostw Polski, a indywidualnie potrafił wygrać turniej Pol Tour, czyli zawody o skali trudności krajowego czempionatu.

Na dzień dobry „Kenek” pokonał szybko Huberta Barana (4-1), następnie w takim samym stosunku pokonała Arkadiusza Nawojskiego, w ćwierćfinale nie oddał żadnej partii Marcinowi Tkaczykowi, a w półfinale ograł Sebastiana Krupę. – Jakieś szanse na przedłużenie tego meczu miałem, ale tak prawdę mówiąc nie za duże. Kenek wygrał zasłużenie – oceniał „Seba”.

Mirek w pierwszej rundzie pokonał 4-1 Macieja Dłuskiego, następnie wylądował na lewej stronie drabinki, bo przegrał 3-4 z Krupą. – Przegrałem, ale w tym meczu też nie grałem wcale źle – przyznał „Miro”, który na lewej stronie „przejechał się” po Piotrze Podbiale (4-0). W ćwierćfinale także do zera wygrał z Bogusławem Koszelą. Ciekawy był półfinał, bo Jerzy Gonet potrafił w nim urwać Mirkowi 3 partię. – Dobry mecz Jurka. Mogło się różnie skończyć – chwalił rywala Mirek, który finał rozpoczął od wygrania partii. W drugiej wszystko wskazywało na zwycięstwo „Kenka’, jednak ten źle wyszedł na ostatnią bile i zamiast remisować, przegrywał 0-2.

W dalszej części meczu Krzysiek potrafił zawalczyć o swoje, ale ostatecznie popełnił o te dwa-trzy mecze za dużo, co Mirek skrzętnie wykorzystał i wygrał całą zabawę 4-2. – Mimo porażki z Sebastianem, oceniam swoja grę bardzo pozytywnie. Wygraną dedykuję mojej Ewelinie, która pozwoliła mi zagrać w zawodach – uśmiechał się bohater wieczoru.

W następny poniedziałek turniej nr 6. Początek – godzina 18.

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.