Mirosław Dąbrowski najlepszy w ostatniej eliminacji Amator Challange 2019!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

miroW ostatnim turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Amatorów wzięło udział 13 zawodników. Jak dotychczas gościliśmy bilardzistów z Przemyśla, Dębicy oraz Jarosławia którzy walczyli w tym roku w naszych eliminacjach, o wyjazd na finał organizowany jak co roku w Łódzkim klubie Frame.

Rywalizacja była ciekawa do samego końca z faktu, iż przed rozpoczęciem ostatniego turnieju, miejsca w rankingu od drugiego do ósmego były w różnicy tylko 8 punktów od siebie! W turnieju zabrakło lidera rankingu Adama Wisza, który wygrał wszystkie dotychczas rozgrywane eliminacje w tym roku. Pojawiła się zatem okazja do zdobycia maksymalnej ilości punktów dla reszty zawodników. I tak do najlepszej czwórki zawodów dostali się następujący bilardziści: Adam Cebulak (Ósemka), Mirosław Dąbrowski (Ósemka), Mateusz Kielar (Przemyśl) oraz gościnnie Krystian Niebieszczański pochodzący również z Przemyśla lecz reprezentujący aktualnie klub TCF-HUB Kraków z którym podobnie jak drużyna Ósemki rywalizuje na stołach II Ligi PZBiL. Po wyrównanych pojedynkach w poprzednich rundach - los chciał aby wymienieni panowie znów trafili na siebie!. Mirosław Dąbrowski oraz Krystian Niebieszczański to pierwsza para półfinałowa z której lepszy okazał się zawodnik Ósemki Rzeszów ogrywając ponownie w tym dniu Krystiana wynikiem 4:3. Natomiast druga para to Mateusz Kielar oraz Adam Cebulak, który dziś także dwa razy musiał uznać wyższość Mateusza, przegrywając dwa mecze takim samym stosunkiem - 1:4. Finał V eliminacji MPA prezentował się w składzie Mateusz Kielar oraz Mirosław Dąbrowski. Z kolei w finale Mirek wypunktował Mateusza wynikiem 4:1 i tym samym wygrywa on ostatni turniej eliminacyjny w naszym klubie.

Zatem stało się! - Znamy już nazwiska pierwszej ósemki rankingu, które pojadą do Łodzi z naszych eliminacji! Turniej finałowy rozgrywany jest w dniach 8-10.11 br.

UWAGA: W przypadku decyzji zawodnika z pierwszej ósemki rankingu o nie uczestniczeniu w turnieju finałowym, jego miejsce zajmie kolejny zawodnik z rankingu, który ma zachowany wymóg frekwencji na poziomie uczestnictwa w 4/5 rozgrywanych turniejów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za obecność, jednocześnie życząc powodzenia w dalszej grze w finałach! Poniżej prezentujemy pełny ranking eliminacji 2019:

https://cuescore.com/ranking/Ranking+eliminacji+MPA+2019+%28%C3%93semka+Rzesz%C3%B3w%29/4994107

Jerzy Gonet

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.