Dwa medale mistrzostw Polski dla bilardzistki Ósemki Rzeszów. Na podium także szef klubu znad Wisłok

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Kinga i Ja

Dość owocny okazał się dla Kingi Rauk tygodniowy pobyt w Polsce -wychowanka i zawodniczka Ósemki Rzeszów zdobyła dwa brązowe medale w rozegranych w Kielcach Mistrzostwach Polski w pool bilard. Medal zdobył także jej ojciec Janusz Stawarz, który startował w rywalizacji biznesmenów.

Kinga, która od kilku lat mieszka w Londynie, stanęła na najniższym stopniu podium w odmianach 9 i 10-bil. Zdecydowanie bliżej finału była w „dziewiątkę”, bo w półfinałowym pojedynku z Monika Ząbek (wychowanka Pino Dębica, obecnie Bieruń Folie) prowadziła już 4-1.

- To był bardzo dobry mecz. Pierwsze partie skończyłyśmy z kija – mówi „Kinia”. – Po kolejnej takiej partii prowadziłam 5-3 i kończyłam partię na mecz. Miałam ósemkę przy środkowej łuzie, musiałam pozycjonować po trzech bandach. Nie wyszłam najlepiej na dziewiątkę, odstawiłam, ale Monika trafiła od bandy. Potem skończyła na 5-5. W ostatniej partii miałam trudną trójkę, trafiłam z białą i finał przeszedł mi koło nosa.

 

W półfinale odmiany 10-bil aż tylu emocji nie było – Kinga przegrała 2-5 z Oliwią Zalewską (panieńskie Czupryńska).

 

– Nie był to może jednostronny mecz, ale Oliwia grała zbyt dobrze i niewiele więcej mogłam zrobić – mówi Kinga, która dla odmiany mogła bardziej żałować meczu o awans do półfinału, czyli meczu o medal w odmianie 8-bil. – To był też mecz z Moniką Ząbek. Przy stanie 5-5 zagrałem niefartownie, zagrałam za mocna odstawną i medal uciekł. Ogólnie oceniam pozytywnie swój występ, z moją grą jest lepiej niż rok temu. Z drugiej strony trochę niedosytu też czuję, bo przynajmniej jeden finał był na wyciągnięcie ręki – podsumowała Kinga, która w sobotę wieczorem poleciała do Londynu.

 

Królową kieleckiego czempionatu została Oliwia Zalewska, która w finale 9-bil pokonała 6-5 Monikę Ząbek, a w finale 10-bil nie dała szans Izabeli Łąckiej (Bistro Brzeszcze), pokonując ją 5-0. Ta ostatnia bilardzistka została mistrzynią w „ósemkę”, wygrywając w finale 5-3 z Ewą Bąk (MUKS IKS Tarnów).

 

Radosną informacją dla Ósemki była wieść, że złoto w odmianie 9-bil wywalczył Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), wychowanek naszego klubu. W grze o złoto Tomek wygrał 9:7 z Danielem Maciołem (Konsalnet Warszawa). Mistrzom w 8-bil został Wojciech Szewczyk (Konsalnet), ogrywając 8:4 Sebastiana Batkowskiego (Metal Fach Sokółka), w 10-bil najlepszy okazał się Mieszko Fortuński (Bieruń Folie), który wygrał w finale 7:2 z Piotrem Ostrowskim (Lipiński Blachy Tomaszów Mazowiecki).

 

W Kielcach odbyły się także Mistrzostwa Polski Biznesu. W grze parami na podium wspiął się duet Janusz Stawarz/Marcin Krzemiński. Szef rzeszowskiego klubu, były wiceprezes PZBil oraz były prezes PZBil zdobyli medale w odmianie 9-bil.

 

tor

 

 


Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.