Amator Challenge 2021 I turniej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

199643003 4231649306873218 3471689888864070404 nNa starcie pierwszego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Amatorów 2021 stanęło 29 zawodników. Przybyli do Ósemki gracze z Jarosławia, Przemyśla, Tarnowa, Sanoka, Leżajska, Boguchwały i oczywiście Rzeszowa. Po bardzo długiej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej zamknięciem i obostrzeniami miło było widzieć tak liczne grono pasjonatów sportu bilardowego.

Wydawać by się mogło, że po takiej przerwie forma zawodników amatorów nie będzie doskonała. Okazało się jednak, że wszyscy prezentowali się jakby nie mieli przerwy w treningach (gdzie oni przez ten czas trenowali?). Mecze stały na wysokim poziomie i choć niektóre pojedynki trwały bardzo długo to jednak przed godziną 21.00 udało nam się wyłonić zwycięzcę. Nie po raz pierwszy w tym cyklu turniejów, w Ósemce podium zdominowali zawodnicy Oskara Stalowa Wola. Tym razem zwyciężył Krzysztof Moskal, który w finale pokonał Daniela Karkoszkę. Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny zawodnik Oskara Tomasz Kosiński oraz Dariusz Buczyński z Sanoka. Trochę gorzej po przerwie poszło naszym zawodnikom. Piąte miejsce zajął Jerzy Gonet i Sebastian Krupa, dziewiąty był Adam Wisz a siedemnasty Sławomir Bratek i Adam Cebulak. Do następnych eliminacji będzie trochę czasu więc mamy nadzieję, że wyniki będą lepsze. W edycji cyklu 2021 odbędą się tyko cztery turnieje kwalifikacyjne z których ośmiu najlepszych zawodników rankingu końcowego kwalifikuje się do turnieju finałowego z pulą 10,000 zł. który odbędzie się w listopadzie w klubie Frame w Łodzi. Następny II turniej zaplanowany jest na 12 września a kolejne na 3 października i 24 października. Już dziś zapraszamy po wakacjach na kolejne eliminacje.